Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Ustal odpowiedni budżet przy zakupie pierwszego samochodu

Data publikacji 10 marca 2020

Zakup pierwszego samochodu to dla wielu osób poważne i dość stresujące wydarzenie. Prędzej czy później jednak przychodzi ten moment, kiedy odkładamy na bok wysłużony rower, deskorolkę czy hulajnogę i przesiadamy się do samochodu.

Co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu samochodu?

Jedną z najistotniejszych kwestii są aspekty finansowe. Oczywiście, kiedy masz już uzbierane pewne środki, może brać cię pokusa przeznaczenia ich w całości na nowy pojazd. Musisz jednak pamiętać o dodatkowych kosztach, poza samą ceną zakupu, które wiążą się z kupnem nowego auta. Przede wszystkim, jeśli sprowadzasz samochód z zagranicy, musisz opłacić podatek akcyzowy w urzędzie celnym, jeśli na rynku wtórnym, to koniecznością jest zapłacenie podatku od czynności cywilno-prawnych w urzędzie skarbowym. Kolejne wydatki wiążą się z dokonaniem przeglądu technicznego i formalnościami w wydziale komunikacji. Jeszcze inna kwestia – opłacenie ubezpieczenia OC lub pakietu OC i AC. Wszystkie te pozycje łącznie mogą stanowić poważny jednorazowy wydatek.

Regularne wydatki

Co więcej – comiesięczne użytkowanie samochodu to także regularne wydatki, przekraczające znacznie koszt paliwa. Twój budżet mogą uszczuplać opłaty za parkowanie samochodu, wynajem boksu garażowego oraz środki przeznaczane na konserwację i naprawy samochodu. Być może warto poczekać dłużej na zakup wymarzonego auta i zaoszczędzić pieniądze nie tylko na sam pojazd ale także na opłaty związane z początkowym jego użytkowaniem. Dzięki temu możesz być odpowiednio przygotowany i z jeszcze większą radością cieszyć się ze swojego pierwszego auta.

sellhelp.pl
Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?