Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Pętla kredytowa – czy wiesz, jak wyjść z zadłużenia?

Data publikacji 27 kwietnia 2021

W zadłużenie można bardzo łatwo wpaść. Dużo trudniej jest jednak z niego wyjść. Czasem podejmujemy pochopne decyzje, które w późniejszym czasie rodzą masę problemów. Choć myślimy, że dług maleje, tak naprawdę cały czas rośnie, a nasza sytuacja tylko się pogarsza. Przykładem takiej sytuacji jest pętla kredytowa. Jeśli nie wiesz do końca, co oznacza to pojęcie, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Być może Ciebie też dotyczy taki rodzaj zadłużenia, ale jeszcze o tym nie wiesz. Koniecznie sprawdź, jak wyjść z długów i rozwiązać kwestie prawne!

Czym jest pętla kredytowa i jak z niej wyjść?

Pętla kredytowa to sytuacja, w której aby spłacić inne długi pobieramy kredyt, który jeszcze bardziej pogłębia nasze zadłużenie. Obojętne, czy jest to chwilówka czy pożyczka. Każde dodatkowe pobranie pieniędzy z banku tylko pogarsza naszą sytuację! Sposoby na wyjście z długów mogą być naprawdę skuteczne i pomocne. Jednak wszystko zależy od tego, jak sami podejdziemy do sprawy i jakie kroki podejmiemy. Najważniejsze, to aby firma windykacyjna nie rozpoczęła działania. Dlatego jeśli dług trafi do sądu, to musimy natychmiast działać i zasięgnąć pomocy prawnej. Daje nam to największe szanse na oddłużanie. Jednak jeśli chcemy wiedzieć, jak to wszystko będzie wyglądać, to musimy poznać jak działa epu i esąd.

Jak działa e-sąd? Oddłużanie i antywindykacja

Sprawy o roszczenia finansowe mogą być prowadzone elektronicznie. Wszystko dzięki instytucji esąd. Służy on jedynie do takich właśnie spraw. E-sąd pozwala na utworzenie pozwu przez powoda, ale także na odpowiadanie drogą internetową przez pozwanego. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż chodzenie po sądach. Jednak niech ta wygoda nie sprawi, że podejdziemy do tego z mniejszą powagą. Windykator w każdej sytuacji może wejść do gry. Tego nie chce przecież nikt z nas! Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyjść z pętli kredytowej, najlepiej skorzystaj z pomocy prawnej. Antywindykacja ma największe doświadczenie w takich właśnie sprawach.

Zadłużenie – czy da się je umorzyć?

Instytucja EPU często pozwala na dochodzenie swoich praw. Jeśli więc otrzymujesz pozew o zapłatę, to koniecznie na niego odpowiedz i próbuj rozwiązać zadłużenie. Pamiętaj, że zawsze warto podjąć takie działanie! Tylko wtedy mamy jakiekolwiek szanse na to, że pętla kredytowa wreszcie się skończy, a dług może zostanie umorzony. Oprócz samego działania w kwestiach prawnych trzeba też podjąć działanie w kierunku wyjścia z tej trudnej sytuacji. Podlicz wszelkie długi, a także miesięczne wydatki. Pozwoli Ci to oszacować, ile pieniędzy musisz zaoszczędzić i jak z tego wyjść. W sądzie możesz dojść do całkowitego oddłużenia, ale także częściowego. Jeśli jednak nie uda Ci się osiągnąć nic z tych rzeczy, to mimo wszystko zyskasz więcej czasu na przemyślenie całej sprawy i wyjście z pętli kredytowej! Szczególnie z pomocą antywindykacji Twoja sytuacja może się bardzo poprawić.

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?