cytrusik.pl

Strona o lifestylu, zdrowiu i finansach

Lifestyle Zdrowie

Kręgarz – leczy czy nie?

Ból kręgosłupa to dolegliwość XXI wieku i już dawno przestała to być choroba ludzi starszych, którzy przez całe życie pracowali fizycznie, teraz na dolegliwości bólowe tego typu skarżą się coraz młodsze osoby i to bez względu na rodzaj wykonywaj pracy.

Ból pleców – jak sobie z nim radzić?

Kiedy ból nie jest jeszcze zbyt silny, to sprawę może załatwić seria masaży w odpowiednich salonach, wykonywanych przez rehabilitantów, którzy mają doświadczenie w tego typu masażach. Niestety w bardzo wielu przypadkach trzeba udać się do lekarza, który wprowadzi odpowiednie leczenie a w ostateczności może czekać pacjenta operacja kręgosłupa.

Kręgarz – czy może pomóc?

Niby wszystko jest jasne, a mimo to chorzy często szukają jeszcze innej alternatywy (a jak wiadomo kto szuka ten znajdzie) i udają się do kręgarza…Kręgarz to ktoś, kto często „nastawia” kręgosłup ponieważ tak robił jego dziadek i pradziadek, to osoba która może mieć wiedzę medyczną w innej dziedzinie. Ponieważ nie ma szkół dla kręgarzy trzeba pamiętać o tym, że nie są oni szkoleni w leczeniu kręgosłupów i nie zawsze taki zabieg musi skończyć się szczęśliwie.

Czy potrafią pomóc? znam kilka osób które korzystają z usług kręgarzy i są zadowolone, czy mogą zaszkodzić? jest wiele przypadków gdzie takie wizyty pogarszały stan zdrowia a nawet doprowadzały do nieodwracalnych zmian w rdzeniu kręgowym. Co zatem robić? Trzeba dobrze przemyśleć zanim podejmie się decyzję, pamiętajmy problemy z kręgosłupem to nie katar czy przeziębienie i leczenie często wymaga specjalistycznej wiedzy od osoby w ręce której się powierzamy