Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Data publikacji 21 listopada 2019

Po żmudnych i wyczerpujących poszukiwaniach znalazłeś w końcu swoją wymarzoną nieruchomość, lecz ograniczają cię pieniądze? Rozmyślasz nad porzuceniem swoich marzeń? Porzuć smutne rozmyślania i zdecyduj się na kredyt hipoteczny.

Jak ubiegać się o kredyt?

Pamiętaj, że chcąc ubiegać się o kredyt hipoteczny musisz dysponować swoimi oszczędnościami, które staną się wkładem własnym w inwestycje. Minimalna wartość wkładu własnego stanowi najczęściej 20% wartości nieruchomości. Jednak im większy będzie twój wkład tym lepszą ofertę zaoferuje ci bank.

Kolejnym istotnym czynnikiem, od którego zależy możliwość otrzymania kredytu hipotecznego jest zdolność kredytowa. Każdy bank posiada swój własny sposób jej określania, jednak najczęściej wpływają na nią: wiek klienta, stan cywilny, miejsce zamieszkania, sytuacja finansowa oraz zobowiązania kredytowe w innych placówkach. Warto przed udaniem się do banku skontaktować się z doradcą kredytowym, który określi twoją zdolność kredytową oraz oszacuje warunki spłaty kredytu.

Co trzeba spełnić?

W momencie, w którym otrzymasz ofertę kredytu hipotecznego musisz złożyć wniosek o kredyt wraz z innymi wymaganymi dokumentami. Bank powinien podjąć decyzję o przyznaniu ci pożyczki w ciągu 21 dni od momentu złożenia wniosku.

Jeśli bank pozytywnie rozpatrzy twoją prośbę, podpisz najpierw przedwstępną umowę zakupu nieruchomości, dopiero później udaj się do placówki w celu podpisania umowy kredytowej. Pamiętaj, żeby dokładnie zapoznać się z umowami przed ich podpisaniem.

Po podpisaniu umowy kredytowej dopełnij resztę formalności związanych z zakupem mieszkania. Gdy dostarczysz do banku akt notarialny, na twoje konto wpłynie kwota przyznanego ci kredytu.

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?