Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Szafki nocne do sypialni

Szafki nocne do sypialni – jak je wybrać?

Data publikacji 11 czerwca 2023


Sypialnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego trzeba je odpowiednio urządzić. Świetnie sprawdzą się tutaj nocne szafki, które mogą być nie tylko ozdobą, ale są też praktycznym rozwiązaniem. Dzięki szafce nocnej można położyć bezpiecznie książki czy lampkę, dlatego też warto wiedzieć, jak wybrać szafkę tak, aby spełniała ona wszystkie nasze potrzeby.

Czym kierować się przy wyborze nocnej szafki?

Przede wszystkim dobrze jest, by szafki nocne były wybrane pod względem:

  • rozmiaru,

  • kształtu,

  • materiału,

  • koloru.

Ważnym aspektem jest również to, by wybrać szafkę nocną tak, aby miała ona dostateczną ilość szuflad i półek, dzięki czemu można włożyć do niej potrzebne rzeczy. Przy wyborze tego rodzaju mebla, nie można zapominać także o samym blacie, który powinien być stabilny oraz na tyle szeroki, aby można było swobodnie położyć na nim lampkę nocną. Nocne szafki w sypialni, które są umieszczane najczęściej przy łóżku, powinny być na tyle praktyczne, aby można było z nich z łatwością skorzystać. Dobrze jest zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest szafka nocna.

Z jakich materiałów wybrać szafkę nocną do sypialni?

Dobrze jest postawić na szafkę nocną, która jest jednocześnie wytrzymała i elegancka, dzięki czemu może stanowić ona też fantastyczny element ozdobny pomieszczenia. Dlatego też między innymi są oferowane w Akord szafki wykonane z płyty laminowanej, która jest dostępna w różnych kolorach. Co ważne, to szafki te mogą być dostępne w wariancie imitującym drewno, dzięki czemu znakomicie dopasują się one do każdego wystroju. Warto wspomnieć, że płyta laminowana jest odporna na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne oraz na wilgoć.

Szafka nocna wysoka czy niska?

To, na jaką wielkość i szerokość szafki się zdecydujemy w większości, zależy od układu pomieszczenia. W dużej sypialni można postawić na wyższą i szerszą szafkę, do której będzie można włożyć także między innymi bieliznę. Natomiast niższe i węższe szafki zdecydowanie sprawdzą się w sypialniach położonych na poddaszu. Warto pamiętać, by wybrać taki kształt oraz rozmiar szafki, aby można było z niej w każdej chwili swobodnie skorzystać.

Dobrze jest pamiętać przy wyborze nocnych szafek również o nóżkach, jak i o uchwytach, które mogą stanowić świetny dodatek mebla. Obecnie modne są zaokrąglone uchwyty lub tak wyprofilowane, aby z łatwością można było otworzyć każdą szufladę. Natomiast nóżki szafki nocnej mogą być masywne lub delikatne, w zależności od tego, jaka jest wielkość mebla.

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?