Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Jak zaplanować wydatki na sylwestra?

Data publikacji 21 listopada 2019

Before, pub, klub i after, to wszystko zazwyczaj brzmi fajnie, dopóki nie obudzimy się następnego dnia rano.
Poza kacem, często dochodzi kac moralny, puste konto i pytanie: “Jak przeżyć do końca miesiąca?”.

W dobrej zabawie podczas nocy sylwestrowej nie chodzi o to, aby się ciągle ograniczać. Impreza podczas której musimy się nieustannie pilnować i kontrolować, bardziej okaże się dla nas męczarnią, niż fajną zabawą.

System oszczędzania przed sylwestrem

Chodzi o to, aby przed 31 grudnia wypracować sobie system. Bawić się według wcześniej ustalonego planu, planujemy własne obowiązki, planujmy więc również przyjemności.

Ważne jest, aby przed wyjściem na sylwestra zastanowić się, ile wydać możemy, a ile wydać będziemy musieli.
Weźmy pod uwagę dojazd, wejściówkę, alkohol, jedzenie, powrót, oraz to ile mamy zamiar spędzić na sylwestrowej imprezie. Nastawimy się wówczas na określoną kwotę, dzięki temu trudniej będzie nam ją przekroczyć.
Weźmy ze sobą jedynie gotówkę, karty płatnicze zostawmy w domu, a w telefonie odłączmy możliwość płacenia.

Udany sylwester bez wydawania majątku

Istotne jest, aby jeszcze przed wyjściem na sylwestrową imprezę zrobić sobie małego before. Kiedy lekko wstawimy się w domu, nie będziemy musieli tyle wydawać na mieście, gdzie alkohol jest o wiele droższy.
Starajmy się unikać miejsc z otwartym rachunkiem, łatwiej wówczas zapomnieć się i wypić więcej niż się zamierzało. Poza tym płacąc od razu mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani przez barmana, bądź kelnera korzystających z naszej niedyspozycji.

Jeżeli chodzi o aftery, pamiętajmy by jeździć na nie do osób, które już wcześniej się zaopatrzyły w alkohol. Dzięki temu unikniemy kupowania napojów wyskokowych na stacjach benzynowych, gdzie alkohol bywa 30%, a nawet 50% droższy.

Jeśli chcemy naprawdę mocno zaoszczędzić, zorganizujmy sylwestra w domu. Pamiętajmy jednak by grono zaproszonych nie było bardzo liczne, aby nie powiększać naszego budżetu przeznaczonego na imprezę noworoczną, oraz zminimalizujemy tym ryzyko strat w domu.

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?