Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca Faktoring

Faktoring jako katalizator dla startupów i nowych przedsięwzięć

Data publikacji 16 lipca 2023


W jaki sposób zwiększyć potencjał swojego biznesu i zoptymalizować procesy związane z przepływem wolnych środków? Faktoring to nowoczesna usługa, która skierowana jest do każdego przedsiębiorstwa – również tych, które stawiają pierwsze kroki na rynku.

Faktoring – tylko dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku?

Usługa zewnętrznego finansowania przedsiębiorstwa kojarzy nam się z formą współpracy, z której korzystać mogą firmy doświadczone, uznane na rynku, z udokumentowanymi wynikami finansowymi. Nic w tym zresztą dziwnego – banki i instytucje finansowe w procesie analizy wiarygodności klienta, bardzo często sięgają po dokumenty finansowe w celu sprawdzenia, czy firma w ostatnim roku finansowym wygenerowała zysk. 

Jednak coraz częściej sektor finansowy spogląda nieco dalej, niż na rynek kredytowy. To, co ma do zaproponowania faktoring https://pragmago.pl/faktoring-online/ to prawdziwa rewolucja na rynku – i to nie tylko dla wieloletnich przedsiębiorstw, ale także dla tych firm i start-upów, które stawiają pierwsze kroki i szukają elastycznego finansowania.

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, z jak dużymi kosztami wiąże się rozpoczęcie działalności. I nie mowa tylko o formalnych kosztach związanych z rejestracją firmy. W grę wchodzi temat marketingu, zwiększenia rozpoznawalności, stworzenie bazy stałych klientów – to wszystko kosztuje a brak dodatkowego wsparcie może skutkować tylko jednym – przedwczesnym falstartem, czego dowodem są twarde statystyki. Najwięcej podmiotów kończy swoją działalność już przed rokiem od otwarcia. Naprzeciw takim biznesom wychodzi właśnie usługa faktoringu.  

Formy współpracy start-upu z firmą faktoringową

W jaki sposób firmy rozpoczynające swoją przygodę z biznesem mogą uzyskać wsparcie w ramach usługi faktoringu? W grę wchodzą dwie podstawowe formy współpracy.

Dla tych start-upów, które nie planują regularnego fakturowania, przygotowano usługę jednorazowej sprzedaży faktur. To świetne, elastyczne rozwiązanie, które może być przez przedsiębiorcę wykorzystane zawsze wtedy, gdy grozi mu ryzyko mniejszej płynności finansowej. Zbliżają się terminy regulowania własnych zobowiązań? Nasi kontrahenci nie rozliczyli się jeszcze z nami, a my nie chcemy zepsuć dobrze kiełkujących relacji? Sprzedaż faktury i otrzymanie natychmiastowej zapłaty to sposób na szybkie pozbycie się kłopotu.

Druga forma współpracy w ramach usługi faktoringu to regularna usługa sprzedaży faktur, w ramach której otrzymujemy atrakcyjne warunki współpracy, a co za tym idzie, redukujemy koszty prowizji, którą pobiera faktor. 

Co zyskujesz stawiając na elastyczną usługę faktoringu?

Dlaczego faktoring to najlepsza forma zewnętrznego finansowania dla nowych biznesów? Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo w tak newralgicznym momencie, jak sam początek prowadzenia działalności. Poprawa płynności finansowej zapewni nam spokój ducha i energię, którą możemy spożytkować na rozwój biznesu. Nie musimy martwić się o niezapłacone rachunki już od pierwszego dnia otwarcia firmy – faktor zapewni nam stały dostęp do finansowania – na długo przed upływem terminu płatności, który pozwoli na harmonijny rozwój wszystkich obszarów biznesu.

Na korzyść faktoringu przemawia także możliwość finansowania w walucie obcej. Jak wiemy, coraz więcej firm współpracuje z podmiotami z zachodu europy. Dlatego też faktury w Euro nikogo nie dziwią. Faktor bez najmniejszego problemu podejmie współpracę z każdą firmą – również tą, która rozlicza się tylko w obcej walucie.

 Materiał zewnętrzny

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?