cytrusik.pl

Strona o lifestylu, zdrowiu i finansach

Lifestyle

Wszystko co powinieneś wiedzieć o płynach do dezynfekcji rąk

Dezynfekcja, więc odkażanie, to działanie, jakie prowadzi do niszczenia mikroorganizmów – w tymże również drobnoustrojów oraz bakterii. Poszczególni dezynfekcję kojarzą zwłaszcza z gabinetami medycznymi lub kosmetycznymi. Środki do dezynfekcji winno się mieć jednak również w domu, natomiast teraz – chociażby stale ze sobą. Żel antybakteryjny do rąk, płyny do dezynfekcji rąk lub roztwór do dezynfekcji przestrzeni to jedynie parę środków, jakie umożliwiają zachowanie najwyższej czystości.

Płyn do dezynfekcji rąk

Płyny do dezynfekcji rąk, są przeważnie stosowane w instytucjach leczniczych, gabinetach medycznych oraz stomatologicznych, zakładach fryzjerskich oraz kosmetycznych, salonach odnowy, salonach masażu oraz specjalnych kuchniach. Specjalistyczne środki do dezynfekcji rąk, jakie można odnaleźć w ofercie wielu sklepów, to min. żele antybakteryjne do rąk, roztwory oczyszczające do rąk, odmienne środki do dezynfekcji rąk i roztwory do dezynfekcji skóry. Wszelkie artykuły mają konkretne oddziaływanie, oraz powinny być stosowane we właśnie taki sposób, jaki jest przedstawiony na pudełku.

Płyn do dezynfekcji rąk – gdzie stosować?

Dbanie o zabiegi higieniczne rąk ma ogromne znaczenie w instytucjach służby zdrowia, szpitalach, gabinetach medycznych i w miejscach połączonych z produkcją oraz wytwarzaniem jedzenia więc zakłady przetwórstwa spożywczego, restauracje, kuchnie itp. Właściwa czystość rąk z zastosowaniem płynów do dezynfekcji rąk doprowadza do wyeliminowania zabrudzeń fizycznych oraz treści nierozerwalnych. Niezwykle ogromnym niebezpieczeństwem są drobnoustroje, jakie przez skórę pracowników np. sektora gastronomicznego mogą przedostawać się do jedzenia podawanego konsumentom.

Jaki skład winien mieć płyn do dezynfekcji?

Żeby płyn dezynfekujący funkcjonował efektywnie musi mieć składniki o potwierdzonym działaniu antybakteryjnym. Istotne jest także właściwe natężenie tychże treści. Podstawą tego typu artykułów jest przeważnie alkohol, jak alkohol etylowy bądź izopropylowy. Im większe natężenie alkoholu w płynie do dezynfekcji tymże odpowiedniejsze jego oddziaływanie przeciw bakteriom, drobnoustrojom oraz grzybom, lecz także również silniej drażniące.

Prosty w wykonaniu, domowy żel do dezynfekcji rąk

Bazą domowego żelu dezynfekcyjnego są naturalne elementy oraz alkohol 70 – 75 %. Natura stanowi bogate źródło składników czynnych o ogromnym oddziaływaniu. Wartości wyciągów roślinnych są znane od setek lat, natomiast ich oddziaływanie stwierdzono nie jedynie pośród klasycznych społeczności, lecz również na drodze badań naukowych. Wyróżnić można rośliny, jakich wyciągi przedstawiają oddziaływanie nie jedynie antybakteryjne, lecz również antywirusowe.