Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Auta ze sportowym charakterem

Auta ze sportowym charakterem w korzystnym kredycie

Data publikacji 13 października 2022


Wiele firm oferuje swoim klientom usługi z zakresu finansowania zakupu samochodów. Oznacza to, że posiadanie nowego auta nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych, tak jak miało to miejsce jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Aktualnie istnieje wiele sposobów na to, aby móc korzystać z nowego auta, za niewielką cenę. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest najem długoterminowy, który co prawda posiada wiele wad, jednak wszystko rekompensuje miesięczny koszt użytkowania auta. Korzystając z rozwiązania jakim jest najem długoterminowy możemy bowiem cieszyć się nowym autem nawet za kilkaset złotych miesięcznie. Innym, bardziej popularnym rozwiązaniem jest leasing lub kredyt na samochód. Tak naprawdę wszystkie wymienione wyżej rozwiązania posiadają swoje wady i zalety, a wybór określonej formy finansowania zależy od indywidualnych predyspozycji każdej osoby. W tym artykule dowiesz się czym charakteryzują się poszczególne formy finansowania.

Kredyt na samochód a leasing – różnice

 

Jedną z najbardziej popularnych form finansowania jest leasing. Polega on na udzieleniu przez leasingodawcę praw do użytkowania samochodu w zamian za uiszczanie comiesięcznej opłaty określonej w umowie leasingu. Warto jednak zaznaczyć, że leasingobiorca nie jest prawnym właścicielem pojazdu. Leasing jest bardzo elastyczną formą finansowania, co oznacza, że wysokość miesięcznej raty można dowolnie modyfikować. Na cenę leasingu wpływają bowiem trzy podstawowe czynniki takie jak: wkład własny, długość okresu finansowania oraz kwota wykupu. Wszystkie wymienione wyżej czynniki można dostosowywać według własnych potrzeb. Możemy zdecydować się np. na krótki okres finansowania bez wkładu własnego oraz bez kwoty wykupu. Wówczas będziemy płacić bardzo wysoką ratę co miesiąc. Jeśli jednak zdecydujemy się na wkład własny w wysokości połowy wartości auta oraz wysoką kwotę wykupu, wówczas miesięczny koszt użytkowania samochodu będzie niewielki. Najczęściej okres trwania leasingu wynosi około 5 lat, jednak istnieją producenci, którzy oferują okres finansowania wynoszący nawet 7 lat. Im dłuższy jest okres finansowania, tym niższa miesięczna rata. Podobnie jest w przypadku dwóch pozostałych czynników. Im większy jest wkład własny oraz kwota wykupu auta, tym mniejszy będzie miesięczny koszt użytkowania samochodu. Inną formą finansowania jest kredyt samochodowy (więcej na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-kosztow ), który w dużym stopniu przypomina leasing, jednak różni się przede wszystkim tym, że od samego początku stajemy się właścicielami samochodu. Oznacza to, że jeśli nie będziemy w stanie spłacać samochodu, możemy go bez problemu sprzedać za zgodą banku i odzyskać pieniądze . Taka forma finansowania jest przeznaczona głównie dla Klientów indywidualnych. Kredyt samochodowy można jednak rozłożyć nawet na parę lat, co przekłada się na niższą miesięczną ratę.

Cupra – marka premium z korzystnym systemem finansowania

Każdy z nas bez wątpienia kojarzy markę samochodów jaką jest Seat. Posiada on w swojej ofercie wiele modeli aut, takich jak np. Leon, Arona . CUPRA najczęściej kojarzona jest właśnie z firmą Seat, jednak aktualnie Cupra stanowi osobną markę premium Seata. Cupra posiada w swojej ofercie samochody elektryczne, miejskie oraz SUV-y. Producent oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne formy finansowania (tutaj sprawdź: https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-kosztow.html ), takie jak kredyt na samochód, leasing lub bardzo popularny w ostatnim czasie najem długoterminowy. Warto odwiedzić stronę producenta, aby poznać jego ofertę.

Poduszka podróżna dla dzieci

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?