cytrusik.pl

Strona o lifestylu, zdrowiu i finansach

Olejek do brody
Lifestyle

Olejek do brody – jak wybrać najlepszy?

Olejek do brody to kosmetyk, który coraz częściej znaleźć można na podstawowym wyposażeniu każdego mężczyzny dbającego o własny wygląd. Mimo tego, że zapuszczanie zarostu wydaje się proste, to jednak nie lada wyzwaniem jest zadbanie o jego zdrową kondycję. Warto więc sięgać po specjalne produkty, które zawierają w sobie skondensowane zestawy najpotrzebniejszych witamin. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie idealnego kosmetyku do tego celu? Podpowiadamy.

Konsystencja olejku do brody

Wybierając olejek do brody warto na początek zwrócić uwagę na jego konsystencję. W ofercie sklepów znajdziemy produkty, które są tłuste i bardzo gęste, więc przy ich rozprowadzaniu najlepiej korzystać z niewielkich pędzelków. Po nałożeniu takiego olejku broda staje się prawie natychmiastowo błyszcząca. Efekt jest zauważalny już z daleka. Jeśli nie zależy nam na nadmiernym nabłyszczeniu i preferujemy odżywczą, dyskretną kurację dla naszej brody to warto wybrać produkt w formie płynnej. Po nałożeniu na zarost nie zauważymy istotnej różnicy w naszym wyglądzie. Wybór konkretnego produktu, który będzie dla nas najlepszy zależy więc w tym przypadku od naszych indywidualnych preferencji.

Olejek do brody bogaty w potrzebne witaminy

Każdy z oferowanych olejków do brody zawiera w sobie inny zestaw składników. Najlepszym kosmetykiem będzie ten, który w swoim składzie zawiera naturalne substancje zapachowe, a poszczególne elementy składowe działają leczniczo na kondycję włosów oraz skóry. Wielu producentów oferuje olejki do brody o przedłużonym i intensywnym zapachu. Zwykle jednak posiadają one w swoim składzie dodatkowe, sztuczne substancje.

Przy wyborze najlepszego kosmetyku do brody należy zwrócić szczególną uwagę na  skondensowaną moc witamin. Występują one w wielu różnych olejkach roślinnych. Zwłaszcza niezbędna okazuje się witamina E, która nazywana jest często witaminą młodości. Zwiększa regenerację zarówno uszkodzonej skóry, jak i działa na cebulki włosów. W podstawowym składzie dobrego produktu powinien znaleźć się między innymi olejek ze słodkich migdałów. Jest on bogaty w pozostałe, niezbędne witaminy, między innymi A oraz D.

Olejek do brody o przyjemnym zapachu

Wybierając najlepszy olejek do naszych indywidualnych potrzeb należy także brać pod uwagę jego zapach. Powinien w naturalny sposób wkomponowywać się w gamę używanych na co dzień kosmetyków. Sensownym wyborem będzie identyczna nuta zapachowa do stosowanego regularnie dezodorantu. Nie należy łączyć przeciwstawnych aromatów. Na przykład woń owocowa nie pasuje do korzennej.