Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Powrót do natury czyli jak spać zdrowo?

Data publikacji 26 maja 2022


Wypoczynek i sen to naturalna potrzeba naszego organizmu do regeneracji i odnowy naszego organizmu. Procesy jakie zachodzą podczas snu, są bardzo ważne i decydują o samopoczuciu i jakości pracy w następnym dniu po przebudzeniu. Dlatego obecnie dla wielu z nas, ukłon w stronę ekologii i natury wiąże się z wyborem nie tylko, naturalnych materiałów do sypialni, ale także wypełnień do poduszek.

Naturalne wypełnienie poduszek

Poduszka to ten element w łóżku, który decyduje o jakości snu i odpoczynku. Przez długi okres naturalne wypełnienia z gryki, gorczycy czy lawendy były zapomniane i niedoceniane w procesie spania. Odpowiednio dobrany materiał do wypełnienia poduszki, odgrywa decydującą rolę w pozbyciu się drobnych dolegliwości zdrowotnych i jest gwarancją komfortowego snu. Ogromny wybór materiałów wypełniających poduszki https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/ w naturalnej postaci to idealne uzupełnienie funkcjonalnej i zacisznej sypialni. Mieszanka ziół w połączeniu z pestkami wiśni czy łuskami gryki to naturalny środek bakteriobójczy i wolny od zanieczyszczeń, które tak cenią sobie alergicy.

Cechy wyróżniające naturalne wypełnienie poduszek

Zdrowy i komfortowy sen idzie w parze z doborem łóżka, materaca, a także poduszek, na których układamy głowę. Niejednokrotnie po przebudzeniu odczuwamy dyskomfort w postaci bólu w szyi lub ogólne niewyspanie się. Odpowiedzią na te bolączki, jest poduszka z naturalny wypełnieniem, którą cechuje dobroczynny wpływ na mikrokrążenie i bóle reumatyczne (szczególnie łuski gorczycy). Wiele prozdrowotnych zalet naturalnego wsadu poduszek ma regeneracyjny wpływ na jakość naszego snu i lepszego odpoczynku w ciągu nocy. Warto również wspomnieć że łagodzą pobudzenie nerwowe spowodowane całodziennym stresem, rozluźniają spięte mięśnie, a także mogą łagodzić objawy bezsenności czy migreny.

Poduszka – czym wypełniona?

Do zdrowego i głębokiego snu potrzebna jest poduszka, która zapewni nam prawidłowe ułożenie głowy, oraz komfort spania przez całą noc. Naturalnym zjawiskiem jest, że chętnie sięgamy po naturalne składniki, które wykorzystujemy do wypełnienia poduszek w sypialni. Do najpopularniejszych należą:

  • łuska gryki
  • gorczyca
  • lawenda
  • bursztyn bałtycki
  • siemię lniane
  • pestki wiśni
  • rumianek

Wszystkie te dary natury mają właściwości relaksacyjne, uspokajające, wyciszające i odprężające, przez co gwarantują spokojny i regenerujący sen. Warto również wspomnieć o walorach wyrównujących i stymulujących biopole energetyczne człowieka, co umożliwia głębszą medytację lub głębszy relaksacyjny sen, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie naszego organizmu.

 

 

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?