Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Co opłaca się pić na sylwestra, żeby uniknąć kaca?

Data publikacji 14 listopada 2019

Aż 24 dni w roku traci statystyczny Europejczyk na leczenie kaca. W ciągu całego życia, aż 1452 dni, czyli prawie 4 lata spędzamy na kacu.
Około 92% osób po upojnej nocy sylwestrowej leczy kaca na następny dzień.

Co opłaca się najlepiej pić, aby uniknąć kaca 1 stycznia?

Ponad 35 mld złotych wydali Polacy na alkohol w 2016 roku na alkohol.
Na 194 kraje Polska zajmuje 14 miejsce, jeżeli chodzi o ilość alkoholu spożywanego na jednego mieszkańca.

Jak pokazują badania, w sylwestra Polacy piją taką sama ilość alkoholu, jak w latach ubiegłych, jednakże teraz spożywają go droższego i lepszej jakości. Czy to właśnie dlatego, aby uniknąć uciążliwego kaca na następny dzień?

Czym jest kac?

Kac to inaczej zespół zatrucia alkoholowego, odczuwalny jest przede wszystkim po spożywaniu trunków, które nie są czystym alkoholem etylowym rozcieńczonym wodą.
Są to między innymi wódki, koniaki czy whisky, które powstają w wyniku destylacji masy poddanej fermentacji, bądź też destylacji wina. Od sposobu destylacji i rodzaju produktu wyjściowego zależy, ile substancji innych niż alkohol etylowy przedostanie się do końcowego destylatu. Wszystkie te substancje decydują o smaku trunku, oraz przede wszystkim o przebiegu zatrucia.

Dlatego pamiętajmy, że będąc na sylwestrowej imprezie kupować droższe alkohole, jeżeli nie chcemy mieć olbrzymiego kaca na drugi dzień. Lepiej wypić mniej wielokrotnie destylowanej wódki, niż więcej taniego alkoholu.

Jeśli nie lubimy, bądź nie chcemy pić wódki na sylwestra, warto uraczyć się ginem, bądź białym winem. Po tych trunkach będziemy mieć o wiele mniejszego kaca, nawet gdy wypijemy ich stosunkowo dużo. Szeroką ofertę win białych i czerwonych znajdziesz w sklepie Wybieramwino.pl

Kolejną ważną zasadą jest nie mieszanie różnego rodzaju alkoholi. Tyczy się to w szczególności osób, które spędzają sylwestra u znajomych na domówce, bądź w klubie z bogatą kartą napojów wyskokowych.
Pijąc jednocześnie piwo, wódkę i koniak, dokładamy sobie coraz więcej toksycznych substancji, które po połączeniu się zapewnią nam srogie zatrucie alkoholowe na drugi dzień.

Pamiętajmy także, aby w trakcie trwania imprezy przegryzać tłustymi przekąskami. Warto także pić dużo wody, alkohol wówczas ulega rozcieńczeniu, dzięki temu poprawia nasze krążenie, trudniej się upić, a skutki kaca są mniejsze.

Dzień po najlepiej wypić elektrolity, wysoko zmineralizowaną wodę, bądź nawet zjeść łyżkę miodu, która podnosi nasz poziom glukozy we krwi i poprawia nasze samopoczucie.

Poduszka podróżna dla dzieci

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?