Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Pierścionek zaręczynowy - jaki wybrać? Poradnik

Jak wybrać najbardziej odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Data publikacji 24 lipca 2021

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego dla swojej kobiety nie jest tak prostym zadaniem, jak to się na początku wydaje. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat wyboru najlepszej biżuterii.

Cena pierścionka

Przede wszystkim podczas zakupu pierścionka zaręczynowego warto zwrócić szczególną uwagę na jego cenę. W obecnych czasach w salonach jubilerskich można znaleźć pierścionki zaręczynowe w dość zróżnicowanych wariantach, które różnią się pomiędzy sobą poszczególnymi parametrami. Wśród nich można na przykład wymienić rodzaj zastosowanego materiału, jego próbę, a także kolor. Wszystkie te czynniki będą miały dość duży wpływ na ostateczne ukształtowanie się ceny wybranego produktu.

Kamień szlachetny

Tradycją jest umieszczanie w pierścionkach zaręczynowych kamieni szlachetnych. Dzięki temu tego rodzaju biżuteria bardzo korzystnie się prezentuje i zdobi dłoń przyszłej żony. Kamienie szlachetne, które stanowią dekorację pierścionków, mogą być dość zróżnicowane. Wiele kobiet marzy o pierścionku zaręczynowym z diamentem, jednak z powodzeniem można się również zdecydować na wybór innego kamienia szlachetnego. Wśród nich można na przykład wymienić pierścionek zaręczynowy z szafirem lub pierścionek zaręczynowy z brylantem.

Obszerną kolekcję pierścionków z brylantem można znaleźć tutaj: https://luva.pl/pierscionki-z-brylantem

Kolor złota

Wśród najważniejszych aspektów, które są związane z wyborem odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, z całą pewnością jest odpowiednie dopasowanie koloru złota. Najbardziej popularną barwą złota jest tradycyjny kolor, czyli żółty. Jest on najchętniej wybierany w biżuterii tego rodzaju. Jednak w salonach jubilerskich można również znaleźć pierścionki zaręczynowe, które będą stworzone w innych barwach. Wśród nich można wymienić zarówno pierścionek zaręczynowy białe złoto, jak i różowe złoto, które niezwykle korzystnie się prezentują.

Styl pierścionka

W salonach jubilerskich można znaleźć różne modele pierścionków zaręczynowych, które różnią się między sobą także stylem wykonania. Wśród nich można wymienić zarówno produkty klasyczne, jak i nowoczesne. Nowoczesne pierścionki bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku kobiet minimalistycznych. Natomiast klasyczne produkty idealnie będą pasować do pań, które cenią sobie w życiu odpowiednio poziom elegancji.

Jakość pierścionka

Przed zakupem pierścionka zaręczynowego dla swojej ukochanej kobiety warto również upewnić się co do jego jakości. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór biżuterii tego rodzaju o jak najlepszych parametrach jakościowych, ponieważ dzięki temu kobieta będzie mogła nosić dany pierścionek przez wiele długich lat, bez zmiany jego pierwotnych parametrów. Dodatkowo trwały pierścionek będzie również dość odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

Rozmiar pierścionka

Kolejnym istotnym aspektem podczas zakupu pierścionka zaręczynowego bez wątpienia jest określenie jego odpowiedniego rozmiaru. W tym celu należy sprawdzić rozmiar palca przyszłej narzeczonej. Można to uczynić na wiele zróżnicowanych sposobów. Przede wszystkim możliwe jest sprawdzenie rozmiarów już posiadanych pierścionków przez kobietę. Jednak jeśli takie rozwiązanie nie jest dostępne to warto pod pretekstem zmierzyć rozmiar palca lub poprosić o to zaufaną osobę.

Porównanie produktów

W przypadku zdecydowania się na zakup konkretnego modelu pierścionka warto również porównać produkty u konkurencji. W obecnych czasach w wielu salonach jubilerskich można znaleźć podobne produkty, które jednak mogą się pomiędzy sobą różnić parametrami jakościowymi, a także ceną. Warto sprawdzić, czy w innym miejscu wybrana biżuteria nie będzie lepszej jakości lub w bardziej atrakcyjnej cenie.

Poduszka podróżna dla dzieci

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?