Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle kot karma

Jakie składniki zawiera mokra karma dla kota?

Data publikacji 6 października 2021

Właściciele czworonogów przywiązują dużą wagę do składników karmy. Pomaga ona w dostarczeniu niezbędnych witamin i mikroelementów. Z czego zatem składa się mokra karma dla kota? Materiałem bazowym do stworzenia kociego posiłku są różnorodne filety zwierzęce lub rybne. W przypadku kocich przysmaków polecane są mokre karmy na bazie drobiu i ryb. Indyk, kurczak i pstrąg to ulubione gatunki kocich mięs. Połączone są z naturalnymi cukrami oraz płynami. Taka mieszanka zapewnia kotu optymalną dawkę energii i wszelkich niezbędnych substancji odżywczych.

Koci przysmak z mięsem lub rybą

Głównym składnikiem mokrej karmy dla kotów są filetowane kawałki mięsa drobiowego lub ryb. Dokładnie przygotowane, drobno siekane i odpowiednio doprawione cząstki sprawdzają się w przypadku mniejszych i większych czworonogów. Mokra karma dla kota różni się składem w zależności od przeznaczenia. W przypadku małych zwierząt, nowo narodzonych kociaków, warto korzystać z karmy o specjalnym oznakowaniu. Klasyczne mieszanki przeznaczone są dla kotów dorosłych. Mogą być w postaci płynnej, półpłynnej lub w połączeniu z galaretką. W odróżnieniu od karmy suchej, to właśnie mokre posiłki zapewniają zwierzętom odpowiednie nawodnienie i nasycenie składników odżywczych.

Kurczak, indyk czy łosoś? Ulubione kocie przekąski

Dania z łososiem należą bez wątpienia do ulubionych kocich przekąsek. Zdrowa, mokra karma dla kota zawiera odpowiednio przygotowane kawałki łososia. Dodatkiem do takiego dania może być aromatyczny sos lub galaretka. Szczególnie latem warto dbać o nawodnienie czworonoga, dlatego mokre karmy polecane są w sezonie upałów. Z kolei zimą warto postawić na tłustsze pokarmy w mokrej postaci. Wołowina lub cielęcina to mięsa bardziej treściwe i bardziej kaloryczne niż drób. Z tego względu zimową pora, zwłaszcza w czasie mrozów, warto dostarczać kotu odpowiednią ilość kalorii. Karma mokra z drobiem może być podawana na zmianę z mokrą karmą wołową lub cielęcą. Szczególnie koty przebywające na świeżym powietrzu potrzebują optymalnej ilości kalorii.

Zestawy kociej karmy z galaretką

Mokra karma składa się często z kawałków mięsa pomieszanego z galaretką. Półpłynna konsystencja pomaga we właściwym żywieniu czworonogów. Koty z chęcią korzystają z możliwości jedzenia na zewnątrz. Karma z galaretką jest dobrym pomysłem zarówno na lato, jak i na mroźne dni. Zalet mokrej karmy dla kotów jest znacznie więcej. Dlatego można skorzystać z gotowych zestawów. Różnorodne posiłki nadają się do porcjowania i codziennego podawania kotom domowym i podwórzowym.

Szafki nocne do sypialni

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?