Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jak wybrać smartfon? Porady, które ułatwią zakup

Data publikacji 24 sierpnia 2020

Smartfony szybko wpisały się w naszą codzienność – te niewielkie urządzenia o wielkich możliwościach już dawno nie służą nam jedynie jako telefony. Pozwalają sprawdzić pocztę i media społecznościowe, robić doskonale zdjęcia i kręcić filmy, kupować online i płacić zbliżeniowo, a także słuchać muzyki i monitorować swoją aktywność fizyczną. Jak jednak wybrać idealny smartfon dla siebie?

Ciągle nowe generacje

Smartfony to często wymieniane urządzenia na nowocześniejszy model. Nie ma znaczenia, czy jest to telefon Huawei, Apple, Samsung czy Oppo, producenci nieustannie ulepszają i poszerzają swoją ofertę, kusząc nas nowymi technologiami. Warto jednak określić swoje potrzeby oraz możliwości finansowe, a także wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie. Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad.

Ekran

Dla wielu osób najważniejszym elementem telefonu jest ekran. Na początku trzeba określić pożądaną wielkość i rozdzielczość – smartfon 6 cali to teraz swojego rodzaju norma. Pozwala na wygodne oglądanie seriali i filmów, przeglądanie zdjęć czy korzystanie ze skrzynki pocztowej lub programów do edycji tekstów.

Procesor

Ważnym elementem każdego smartfonu jest też procesor. To od niego zależy, czy urządzenie będzie działało szybko i płynnie. Obecnie producenci montują zwykle procesory 8-rdzeniowe, ale nie tylko liczba ma tu znaczenie. Istotny jest także rodzaj procesora – warto i na to zwrócić uwagę, przeglądając telefon Huawei, Xiaomi, Oppo czy Samsung. Smartfony będą płynnie działały nie tylko z powodu mocnego procesora – weź pod uwagę także częstotliwość taktowania oraz pojemność baterii.

Pamięć RAM

Pamięć RAM to kolejne ważne kryterium – wpływa ona na szybkość i warunkuje sprawne działanie telefonu. System będzie działał lepiej, jeśli zapewni mu się więcej pamięci operacyjnej. Dla osób, które cenią urządzenia mobilne za ich wielozadaniowość, ilość pamięci RAM ma kluczowe znaczenie. Najwięcej mają jej zwykle modele flagowe Apple czy Samsung. Smartfony z najwyższej półki dostarczą rozrywki, ale też zapewnią komfortową pracę.

Zestaw aparatów fotograficznych

Telefony już od dawna stały się też podręcznymi i wygodnymi aparatami fotograficznymi i kamerami. Warto określić swoje potrzeby, a potem sprawdzić dane poszczególnych modeli – jak rozdzielczość matrycy, liczba aparatów i rodzaje obiektywów, aparat do selfie, stabilizacja obrazu, jasność obiektywu, wsparcie do zdjęć nocnych itd.

Na wybór idealnego smartfona wpływa wiele czynników – przede wszystkim określ swoje potrzeby, oczekiwania oraz budżet, aby zawęzić wyniki wyszukiwania.

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?