Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle stroje piłkarskie

Czym mogą nas zaskoczyć stroje piłkarskie?

Data publikacji 19 maja 2021

Stroje piłkarskie są jednym z często poruszanych tematów w kręgu piłki nożnej. Od wielu lat fascynują kibiców, którzy na drodze uznania kupują repliki koszulek swoich ulubionych drużyn. Na tapecie są zarówno wzory, motywy i kroje, jak i to co dokładnie znajduje się na koszulkach i jakie ma znaczenie. Przygotowaliśmy kilka ciekawostek związanych ubiorem piłkarzy. 

Frędzle, nietypowo rozmieszczone numery i budowa anatomiczna człowieka – czyli specyficzne koszulki i komplety sportowe

Komplety piłkarskie z nadrukiem na przestrzeni lat występowały w różnorodnych formach. Tak jak zmienia się moda na co dzień, tak i na boisku mogliśmy obserwować ciekawe pomysły producentów ubrań dla sportowców. Przedstawiamy modele, które zwróciły naszą uwagę.

  1. Colorado Caribous to nieistniejący obecnie amerykański klub piłkarski, który zdecydowanie zapadł w pamięci poprzez swoje charakterystyczne stroje. Były zaprojektowane tak, aby nawiązywać do stylu ubioru, który panował na Dzikim Zachodzie. Najbardziej przykuwały uwagę zamszowe frędzle znajdujące się wzdłuż klatki piersiowej. Specyficzne również było rozmieszczenie numerów zawodników, gdzie pojedyncze cyfry znajdowały się na osobnych ramionach. Zaskakujący był także kolor materiału – beżowy, który raczej nie zdobi strojów piłkarskich.
  2. Hiszpańska Zamora CF kilka lat temu również zaskoczyła swoim kompletem, który przypomina… budowę układu krwionośnego. Na koszulce możemy zobaczyć serce, natomiast żyły i tętnice ciągną się aż po spodenki.
  3. Podobnym pomysłem zaskoczyło Deportivo Palencia, którego piłkarze założyli na boisko stroje przypominające budowę układu mięśni. Jak podkreślali nie był to tylko strój, który miał zwrócić uwagę na zespół, ale i również miał oddawać siłę walki zawodników, aż po same mięśnie.
  4. Cultural Leonesa jest chyba najczęściej wspominanym klubem, który zaskoczył swoich kibiców. W 2014 roku wystąpili w strojach przypominających fraki, a w okolicach kołnierza znalazła się nawet mucha. Taki pomysł był związany z 90-leciem klubu, które było obchodzone właśnie w sezonie 14/15, a elegancki strój nawiązywał do nazwy zespołu – cultural z hiszpańskiego oznacza kulturalny. 

Komplety piłkarskie wykonane z plastiku

Akcje ekologiczne chyba dla nikogo nie będą zdziwieniem. Świat się zmienia i ludzie coraz częściej zaczynają dbać o ziemię, którą wcześniej zanieczyścili. Do tych ruchów włączają się również kluby piłkarskie i ich sponsorzy, które coraz częściej sięgają po koszulki wykonane z plastiku. Ale nie tylko! Producenci opracowali również metody produkcji, które pozwalają na przetworzenie plastiku do wyrobów obuwniczych. Świat idzie do przodu, a wielkie wydarzenia sportowe, które każdorazowo generują wiele odpadów, są przez kluby rekompensowane środowisku w postaci recyklingu. Jest to zdecydowanie dobre posunięcie, nie tylko wizerunkowe, ale i dobre dla natury. Bardzo nagłośnione były koszulki z napisem “for the oceans” czyli dla oceanów, które powstały z wyłowionych plastikowych butelek ze zbiorników wodnych, a następnie przetworzonych na tworzywo zdatne do noszenia. Takie koszulki nosili m.in. zawodnicy Realu Madryt przy współpracy z marką Adidas. Natomiast to nie jedyna akcja, która została zrealizowana w ruchu ekologicznym. Coraz więcej firm podejmuje się sponsorowaniu produkcji koszulek z butelek PET m.in. również Nike. 

Marki są coraz bardziej otwarte na produkcję ekologiczną i najprawdopodobniej już za niedługo w przystępnej cenie i my będziemy mogli zakupić koszulki wykonane z plastikowych butelek. 

Szafki nocne do sypialni

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?