Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Tasiemki satynowe – ciekawy sposób na ozdobienie paczki

Data publikacji 2 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi obowiązek pakowania prezentów. Część z nas z pewnością postawi na zwykłe torebki na prezenty, jednak wielu chciałoby opakować prezent w eleganckim stylu. Do tego przyda nam się papier prezentowy w wybranym wzorze, a także kokardki czy tasiemki satynowe, które pozwolą ozdobić każdą paczkę.

Prezent duży i mały

Opakować w papier można każdy prezent, jednak najczęściej wybieramy te średniej wielkości, głównie ze względu na łatwość pakowania. Tymczasem nawet paczki o dużych gabarytach, a także małe opakowania, można umieścić w papierze prezentowym i ładnie opakować, choć wymaga to nieco większej wprawy i zwinności, a także cierpliwości. Zapakowany w papier prezent koniecznie trzeba jeszcze ładnie ozdobić. Bardzo klasycznym i sprawdzonym rozwiązaniem jest przewiązanie tasiemki satynowej wokół prezentu i związanie z niej na górze kokardki. Nasz prezent będzie wtedy wyglądał jak z bożonarodzeniowego obrazka. Niemniej jednak możemy wybrać także gotowe elementy ozdobne, a tasiemką satynową przewiązać kartkę z dopiskiem imienia osoby, dla której przygotowaliśmy prezent. Tasiemki satynowe można przewiązać w dziurkach zrobionych za pomocą dziurkacza. Nie zniszczą one całego papieru, a cieniutkie tasiemki satynowe powinny bez problemu zmieścić się do dziurki.

Wzory i kolory

Tasiemki satynowe, takie jak np. https://kucmar.pl/pol_m_DEKORACJE_Wstazki-tasiemki-i-sznurki_Tasiemki-satynowe-174.html warto zastosować także do jednokolorowych papierów ozdobnych. Wtedy też mamy do wyboru dwojakie rozwiązanie – albo wybieramy tasiemkę jednokolorową (oczywiście w innym kolorze, niż papier, tak aby się nie zlewały ze sobą) albo we wzroki. Tasiemka satynowa jednokolorowa powinna wyróżniać się na tle koloru papieru i doskonale z nim współgrać. I tak do czerwonego papieru możemy wybrać złotą tasiemkę, natomiast do papieru granatowego – czerwoną. Tymczasem tasiemki satynowe w renifery, bombki, mikołaje czy innego rodzaju motywy świąteczne również doskonale sprawdzą się do ozdoby prezentu bożonarodzeniowego. Niemniej jednak przewagą tasiemek jednokolorowych jest fakt, iż możemy użyć ich także poza okresem świątecznym. Tasiemki satynowe sprawdzą się również do ozdobienia klasycznych torebek prezentowych. Dzięki nim istnieje możliwość przewiązania bilecika z imieniem osoby, dla której jest prezent. Niektóre torebki mają już zamontowane bileciki, jednak nie wszystkie. Co więcej, te oryginalnie umieszczone na pasku torebki często odpadają, dlatego warto nie dodatkowo zabezpieczyć. Pamiętajmy, aby kolor tasiemki satynowej współgrał z kolorem torebki. 

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?