cytrusik.pl

Strona o lifestylu, zdrowiu i finansach

Meble drewniane
Lifestyle

Meble drewniane i dodatki w aranżacjach wnętrz

Aranżacja wnętrza ma duże znaczenie niezależnie od tego, czy jadasz posiłki w dużym gronie rodzinnym, czy może jedynie weekendy spędzacie wspólnie. O otoczenie warto zadbać, gdyż wpływa ono na nasz nastrój. Podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie, aby było przytulne. Postaw na naturalne elementy aranżacji oraz dodatki wykonane z drewna. Zobacz, jak wprowadzić drewno do wnętrza.


Powrót do natury – aktualny trend


Blaty drewniane. W aranżacji wnętrza liczą się wszystkie detale – w kuchni najważniejszą rolę pełnią meble oraz blat. Dębowy, bukowy lub wykonany z wybranego drewna egzotycznego doda pomieszczeniu ciepła i idealnie skomponuje się z innymi materiałami. Drewno to materiał naturalny, ponadczasowy i uniwersalny. Blaty drewniane cieszą się dużą popularnością, są chętnie wybierane zamiast blatów z laminatu czy kamienia naturalnego. Będą świetnym dodatkiem i inwestycją, ale trzeba pamiętać, że wymagają impregnacji, dzięki której na dłużej zachowają swoje cenne właściwości.


Meble drewniane. Jednym wiodących trendów w aranżacji wnętrz są meble drewniane. To prawda, że moda na nie trwa od wielu lat, ale obecnie cieszą się jeszcze większą popularnością, gdyż wpisują się w trendy ekologiczne. Sprawiają, że mieszkanie staje się bardzo przytulne. Możesz dopasować meble w konkretnym stylu, m.in. klasycznym czy nowoczesnym. Wybierz wysoką jakość, solidność, staranne wykonanie, a takie meble posłużą przez wiele lat. Meble i inne elementy – jak m.in. blat czy stopnie drewniane – powinny ze sobą współgrać.


Meble z drewna to ważna część wyposażenia, dlatego warto z tego samego gatunku drewna wykonać też inne elementy aranżacji – jak m.in. ramy okienne, drzwi, podłogi czy wspomniane już stopnie drewniane. Takie połączenie będzie podstawą udanej kompozycji, którą urozmaicą odpowiednio dopasowane dodatki i akcesoria.


Dodatki. Jeśli chcesz ocieplić dane wnętrze, np. kuchnię, hol czy sypialnię, wybierz dodatki wykonane z drewna. Zdadzą one egzamin w każdym pomieszczeniu. Postaw też na kolory, a zadbasz o pozytywną energię. Zestaw welurowe zasłony w odcieniu miętowym z szarą narzutą na łóżko w metalicznym odcieniu.


Wybierz także stopnie drewniane, dębowe ramy na fotografie, lniane obrusy, misy na owoce z drewna egzotycznego czy półki na książki. Zwróć uwagę, że drewno dobrze komponuje się różnymi materiałami, często naturalnymi oraz też wysokiej jakości – na przykład z bawełną, lnem czy satyną, szkłem, metalem i kamieniem naturalnym. Stwórz niepowtarzalne wnętrze i zadbaj o panujący w nim klimat – możliwości jest wiele.