cytrusik.pl

Strona o lifestylu, zdrowiu i finansach

Finanse Praca

Jak założyć biznes pracując na etacie?

Wielu z nas nie przepada za swoją pracą. Zamiast działać w kierunku zmiany, snujemy tylko marzenia o własnej działalności. Myślimy nad zmarnowanym czasem w pracy, której nie lubimy, i jak moglibyśmy go wykorzystać inaczej.

Kończąc szkołę, bądź uczelnię wyższą wchodzimy na rynek pracy. Duża liczba młodych osób po skończonej edukacji pragnie od razu stworzyć coś swojego. Jednak nie zawsze wiadomo od czego zacząć.
Bywa też tak, że pracujemy na etacie i jednocześnie chcielibyśmy zacząć tworzyć coś swojego.

Czy jest sens otwierać własną działalność?

Na początku wybierzmy coś co nas interesuje. Nie musimy się nawet znać na tym bardzo dobrze.
Warto jednak wybrać to, o czym w danym momencie wiemy najwięcej.

Zaplanujmy sobie wszystko. Zapiszmy sobie co musimy posiadać i co musimy wiedzieć, aby taki biznes otworzyć.
Ważna jest tutaj wiedza i umiejętność planowania. Sporządzony przez nas “spis treści” może okazać się kluczowy.

Zastanówmy się co możemy zaoferować i opowiedzieć naszym przyszłym klientom, o danej dziedzinie, bądź usługach.
Przekazujmy konkretne informacje i unikajmy ogólników. Dokumentujmy także proces w jakim zdobywamy wiedzę. Ludzie lubią podążać za osobami u których widziały progres.

Rozdzielmy sobie nasz “spis treści” na części pierwsze. Z naszego planu wyodrębnijmy czynności najważniejsze i priorytetowe, to właśnie je starajmy się zrealizować w pierwszej kolejności. Inne i mniej istotne najlepiej zostawić na koniec.

Etat i własna działalność

Pamiętajmy że gdy pracujemy na etacie i jednocześnie budujemy własną działalność, najistotniejsza jest tutaj umiejętność zarządzania czasem.
Zrezygnujmy z wielozadaniowości, skupmy się na jednej istotnej czynności i starajmy się poświęcić cały nasz czas na jej wykonanie.

Często potrafią nas zainspirować rzeczy z pozoru banalne, takie jak cytat, piosenka, czy krajobraz.
Warto robić zdjęcia, a także zapisywać myśli, pomysły i sentencje.

Nie poświęcajmy całego swojego wolnego czasu na rozwój biznesu. Jeśli będziemy zbyt zmęczeni i przepracowani, wszelkie działania okażą się nieefektywne, i wiele czynności trzeba będzie powtórzyć.

Stwórzmy plan i sumiennie się go trzymajmy. Determinacja i motywacja są dla nas kluczowymi emocjami sprzyjającymi rozwojowi naszej własnej działalności.