Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Dlaczego warto wybrać meble z drewna?

Data publikacji 28 lipca 2020

Meble są obowiązkowym wyposażeniem każdego domu i mieszkania. Znajdują swoje zastosowanie również w ogrodach, na tarasach, a nawet w garażu. Meble występują w wielu odmianach i rodzajach. Dlatego też bez problemu można je dopasować do panującego stylu we wnętrzu, jednak od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się te, które są wykonane z drewna. Takie meble bardzo dobrze się prezentują, nadając pomieszczeniom klasycznego wyglądu i wprowadzając do nich ład, harmonię oraz powiew natury. Zalet jednak jest znacznie więcej. Dlaczego jeszcze warto wybrać meble z drewna?

Meble z drewna – przyciągają swoim urokiem

Główną zaletą drewna jest jego faktura. Jest niezwykle przyjemne w dotyku, o czym ciężko powiedzieć w przypadku kamieni, czy tworzyw sztucznych. Ponadto w przeciwieństwie do wymienionych materiałów drewno postrzegane jest jako ciepłe, co dostrzegane jest w wielu aranżacjach domowych. 

Drewno jest niezwykle wytrzymałe

Naturalny materiał, jakim jest drewno, odznacza się przede wszystkim wysoką wytrzymałością. Zastosowanie go w meblach dało niesamowity efekt, dzięki czemu do dziś zachowują się w bardzo dobrym stanie modele, które mają kilkadziesiąt lat. Warunkiem oczywiście musi być solidne wykonanie i dobrej jakości drewno, najlepiej dębowe. 

Meble z drewna wkomponują się w każdą aranżację

Drewno jest materiałem, który świetnie odnajdzie się w każdym stylu. Meble z drewna wkomponują się idealnie w aranżację skandynawską, jak i klasyczną, czy Shabby-Chic. Można więc powiedzieć, że drewno jest najbardziej wszechstronnym materiałem, jaki jest dostępny na rynku. W połączeniu z metalem lub szkłem tworzy niepowtarzalny wystrój.

Indywidualny charakter – cecha główna mebli z drewna

Meble z drewna charakteryzują się historią. Widoczna jest ona na nich dzięki słojom, które oznaczają wiek drzewa. Ogromna liczba rodzajów i barw tego niezwykłego i szlachetnego materiału, a także fakt, że daje on duże możliwości kształtowania formy, sprawia, że jest on idealny do tworzenia mebli. 

Właściwości zdrowotne mebli z drewna

Czy meble z drewna mogą wpływać korzystnie na zdrowie człowieka? Owszem, ponieważ mają zdolności do regulowania wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Jeśli jest jej nadmiar, to ją pochłania, natomiast w przypadku jej braku, oddaje to, co zmagazynowało. Ponadto drewno wpływa na człowieka relaksująco i pozwala lepiej się skoncentrować.

Szafki nocne do sypialni

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?