Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Łazienka w stylu skandynawskim

Data publikacji 15 grudnia 2019

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych domach, a meble i akcesoria, nawiązujące swą formą do rozwiązań znanych ze Szwecji i Norwegii, cieszą się coraz większym uznaniem. O czym powinny pamiętać te osoby, którym marzy się skandynawska aranżacja łazienki?

Łazienka niczym ze Skandynawii

Łazienka w stylu skandynawskim powinna być wnętrzem jasnym, dość prostym i nieco surowym. W łazience takiej najlepiej sprawdzają się jasne kolory. Dotyczy to zarówno podłóg, jak i ścian. Jasne meble, wykonane z trwałych i naturalnych materiałów, wyróżniające się prostą formą i funkcjonalnością – oto kolejny element wyposażenia takiego wnętrza, o który warto się w porę zatroszczyć. Styl skandynawski w łazience oznacza też konieczność umiejętnego wyboru ceramiki łazienkowej.

I tu liczą się proste formy, a przede wszystkim jasna kolorystyka. Aby aranżacja łazienki w stylu skandynawskim była całkowicie udana, warto też zadbać o to, by sprawiała ona wrażenie wnętrza jasnego i przestronnego. W wielu łazienkach, szczególnie tych w blokach, jest to dość trudne zadanie. Warto jednak pamiętać, iż dzięki prostym zabiegom, można osiągnąć wiele wspaniałych rezultatów. Wystarczy pamiętać o jasnej kolorystyce oraz o tym, że proste i duże lustra mogą sprawić, iż nawet niewielka łazienka zacznie sprawiać wrażenie wnętrza dużego i przestronnego. A jak ozdobić taką łazienkę?

Ozdoby w stylu skandynawskim

Ponieważ styl skandynawski to oszczędne dekoracje, warto postawić na takie dodatki, jak wełniane ręczniki (wyeksponowane w odpowiedni sposób) oraz na lniane dodatki. Świetnie mogą się też sprawdzić elementy z naturalnego kamienia, które – mimo niewielkich rozmiarów – staną się ciekawym akcentem oraz intrygującą ozdobą łazienki w skandynawskim stylu.

Jak zainstalować basen stelażowy krok po kroku

Redakcja cytrusik.pl

Nasi redaktorzy na cytrusik.pl to zespół ekspertów z pasją do dzielenia się wiedzą i inspiracją na tematy związane z lifestylem, zdrowiem, finansami i pracą. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?