cytrusik.pl

Strona o lifestylu, zdrowiu i finansach

Dom Lifestyle

Zabawki do kąpieli

Dzieci uwielbiaja zabawy w wannie. Duże ilości piany, kolorowa woda to dla nich istny raj i chwila dobrej zabawy. Każde dziecko posiada zabawki, którymi bawi się podczas kąpieli. Na rynku istnieje masa przeróżnych zabawek, które na pewno spodobają się naszemu dziecku. Tylko czym się kierować przy ich wyborze i czy wszystkie są bezpieczne?

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę kupując zabawki do kąpieli?


Przede wszystkim bezpieczeństwo. Sprawdzamy czy zabawka nie ma ostrych kantów, aby dziecko podczas beztroskie zabawy nie zrobiło sobie krzywdy. Najlepiej sprawdza się gumowe zabawki. Dziecko nimi nie zrobi sobie krzywdy, nie uderzy się, łatwo utrzymać je w czystości. Sprawdzamy czy zabawka ma atesty, zwłaszcza te na baterie, czy jest dobrze zabezpieczona przed dostaniem się do środka wody. Nie kupujemy zabawek niewiadomego pochodzenia tzn. bez etykiet i ateistów. Patrzmy dla dzieci w jakim wieku odpowiednia jest tą zabawka. Często spotykamy się z oznakowaniem, że produkt nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia. To nie jest wymysł producenta.

Czystość i higiena


Utrzymanie zabawki w czystości. Wybieramy zabawki bez małych otworów, do których dostanie się woda i będzie tam zalegała – zazwyczaj wszystkie gumowe piszczace zabawki zapełniają się wodą, która nawet po dokładnym osuszeniu zalega w ich środku. Po pewnym czasie staje się ona siedliskiem bakterii i grzybów, A co za tym idzie zagrożeniem dla zdrowia naszej pociechy.
Większość zabawek z twardego plastiku ma jeszcze jedną dużą wadę. Rzucone przez malucha rysują nam wannę lub nawet powodują delikatne odpryski. A tego żaden rodzic nie chce w swojej łazience doświadczyć.


Pamiętajmy, aby po każdej kąpieli umyć zabawkę i osuszyć ją. Niech nie leży gdzieś zamoknięta i brudna, bo to naprawdę nie higieniczne.