cytrusik.pl

Strona o lifestylu, zdrowiu i finansach

Praca Rozwój Osobisty

Pozyskiwanie klientów w internecie czyli efektywny online marketing

Biznes w sieci nie zawsze jest łatwy i przyjemny. Internauci są równie niecierpliwi i kapryśni co w czterech ścianach prawdziwego sklepu. W sieci mają oni jednak jeszcze jedną kluczową przewagę – natychmiastowy dostęp do tysięcy konkurencyjnych produktów i usług z poziomu jednej przeglądarki i domowego zacisza.

Co jest najważniejsze w marketingu i działalności firmy?

W dzisiejszych czasach najważniejsza jest jakość treści oraz natychmiastowa, kompleksowa obsługa klienta. Na drugi plan schodzi sam wygląd i wariant estetyczny strony internetowej, chociaż wciąż ma to niebagatelny wpływ na odbiór marki w sieci. Badania Eye Tracking (ruchu gałek ocznych podczas przeglądania stron internetowych) pokazują, że większość użytkowników przykuwa uwagę tylko do tytułu oraz pierwszych zdań prezentowanych informacji. To daje konkretne wskazówki reklamodawcom, którzy wiedzą, gdzie umieścić najbardziej istotne treści.

Nie zawsze konieczne są olbrzymie nakłady finansowe, aby pozyskać nowych klientów w sieci. Prawidłowo stworzona pod względem technicznym strona internetowa z wartościowym contentem może być źródłem tysięcy darmowych wejść dziennie. Nawet jeżeli odsetek odwiedzających, którzy staną się klientami będzie niewielki – z pewnością będzie to impuls do rozwoju przedsięwzięcia. Obecnie największym wyzwaniem jakie stoi przed przedsiębiorcami i twórcami kampanii online marketingowych jest tzw. konwersja. Warto również zwrócić uwagę na obszar świadczenia usług. Prowadząc działalność i dostarczając usługi lokalnie warto zadbać o odpowiednie targetowanie tworzonego tekstu. Tutaj znajdziesz więcej informacji o pozycjonowaniu stron internetowych w Warszawie

Promocja w Internecie – po co?

Celem promocji internetowej jest zarówno zainteresowanie produktem potencjalnych klientów, jak i nawiązanie kontaktu z odbiorcami i skłonienie ich do zakupu produktu lub skorzystania z usługi. Potencjał internetu jest ogromny, a dzięki wykorzystaniu go do promocji swojej marki możliwe jest dotarcie do setek tysięcy odbiorców z całego świata i wygenerowaniu olbrzymiej liczby darmowych wejść na stronę internetową.